| DiaAndra a întrebat:

Stiinte sociale intensiv engleza sau filologie bilingv engleza? big grin Nu vreau raspunsuri gen:ce-ti place mai mult... vreau sa-mi spuneti parerea voastra si ce ati alege voi big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege stiinte sociale cu intensiv engleza deorece prefer stiintele in locul filologiei plus ca mi se pare mai convenabil sa fac intensiv decat bilingv.

| Evileye6 a răspuns:

As alege filologie bilingv engleza. Stiintele sociale, cel putin logica, te omoara. In plus, e mai convenabil sa faci bilingv englaza, deoarece este o limba de care vei avea nevoie intreaga viata, in schimb de logica nu. Depinde ce vrei sa faci in viata. Daca vrei sa fii avocat, cred ca ai nevoie de logica.

| immabe a răspuns:

Filologie daca vrei mai multa engleza. In rest e cam acelasi lucru, exceptie faptul ca la filologie dai teza la logica, la sociale dai la stiinete sociale( psihologie, logica...)