| simona_1150 a întrebat:

Stiu ca suna mai ciudat... dar ce pot eu ajunge daca am profilul Filologie-Bilingv Engleza? Si ce facultati ar trebuie sa urmez apoi ca sa imi fie mai usor in specializarea mea in acel domeniu? Multumesc!

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista multe facultati unde profilul absolvit te poate avantaja.De exemplu:litere, istorie, psihologie, pedagogie, drept, administratie, stiinte politice, politie. Urmeaza sa te decizi si mai ales sa inveti bine.Succes.

| Parintele a răspuns:

Probabil profesor. Poti sa urmezi Litere-Filozofie. Sau bineinteles orice alta facultate doresti.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Poti sa fii profesor de engleza daca doresti.
dar poti urma ce facultate vrei happy
succes!
pa pa!

| claudiarebecca a răspuns:

Te referi la specializarea din liceu probabil. profilul absolvit nu e relevant in cazul in care dupa ce termini la uman decizi sa mergi la o facultate cu profil real - pentru facultate in general se da admintere, deci e alta poveste. totusi iti va fi usor sa mergi la o facultate de limbi straine sau orice alt profil uman. daca vei continua pe lpartea de limbi straine poti sa te faci ghid, translator, poti sa te implici in politica (ambasade etc etc) in general sunt meserii bine platite. succes!

| ionnik a răspuns:

Dreptul, sau poti fi translator, adica sa te duci la facultatea de limbi straine, facultatea de litere...

| LCD a răspuns:

Pti deveni traducator, mie mi se pare super, poti fi ghid, mergi in strainatate.calatoresti.traduci,poti fi si profesoara. prietena mea este la acelasi profil tongue

| simona_1150 explică:

Multumesc frumos pentru raspunsurile voastre!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termina si mai vorbim atunci.