| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Sunt in clasa a 10 a la profilul Filologie-Bilingv Engleza. Stiu ca mai sunt 2 ani, dar eu m-am hotarat asupra carierei care vreau sa o am si a facultatii care doresc sa o urmez. Totusi, vreau parerile voastre, sa-mi spuneti ce facultati ar fi potrivite pentru acest profil. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LetBreak a răspuns:

Daca urmezi filologie-bilingv engleza ar fi o idee sa incerci o cariera in turism.De asemenea poti urma facultatea de drept sau sa faci jurnalism.
Ce e drept de la filo nu ai multe variante insa se pot castiga bani frumosi, iar meseriile de aici sunt frumoase.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru LetBreak):

Vreau sa dau la Drept. Acesta este visul meu. happy Imi doresc foarte mult.

4 răspunsuri:
| ElizzaTPU a răspuns:

Nimeni nu-ti poate recomanda o facultate sau cariera de urmat avand doar aceste date ( clasa, profilul si nickname-ul ). Gandeste-te ca chiar daca vei urma o anume facultate, cariera ta poate avea succes in cu totul alte domenii. Eu ti-as recomanda facultatea care sa te ajute sa evoluezi si te faca sa fii in forma pentru ce urmeaza dupa... adica viata happy

| myhaytzu a răspuns:

Hai sa iti spun ceva si eu sunt tot in clasa a 10-a daca e ne intalnim la Politehnica laughing Cred eu ca e cea mai buna la cata carte se mai face in liceele din ziua de azi. De unde ziceai ca esti?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru myhaytzu):

Sunt din Iasi.sincera sa fiu, vreau sa dau la Drept dar am vrut sa stiu ce alte posibilitati mai am happy