| Hamza a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si vreau sa dau la liceul militar din breaza cu examenul ma descur si proba fizica dar vreau sa stiu viata de acolo si cati copii stau intr-o camera etc

Răspuns Câştigător
| neaivan a răspuns:

Sunt camere cu 2 -10 paturi. Dimineata inviorare, sectoare la masa, ore de curs, nu ai voie afara(in oras) de cat cu bilet de voie. Cadrele militare sunt mai severe...dar nu trebuie sa te sperii! Va fi minunat.

1 răspuns:
| stpu a răspuns:

Daca te "descurci" cu examenul si probele fizice - nu ai sanse. Trebuie sa fii printre cei mai buni.
Viata din colegiul militar e foarte frumoasa. Nu e ceva care sa te sperie, dar nu e nici pentru puturosi. Daca iti faci treburile si esti concentrat pe studiu, nu ai de ce sa-ti faci griji. Colegiul militar te invata disciplina si atingerea obiectivelor.
Camerele si conditiile difera. Dar nu ai de ce sa te plangi, conditiile sunt foarte bune, mai ales la Breaza.