| INCREDIBILus a întrebat:

Sunt clasa a 8a si am media mai mare de 9, 50. Cred ca pot intra si la licee ca sincai sau cosbuc. Ce parere aveti despre aceste 2 licee? Ce sa aleg avand in vedere ca merg pe mate-info si am luat examenul de bilingv/intensiv?

2 răspunsuri:
| bbxbeibiiii a răspuns:

Nu stau in Buc, dar am auzit ca sunt licee bune happy In orice caz, nu te lua prea mult dupa ce spun ceilalti, deoarece despre fiecare liceu se zvoneste cate ceva.
Eu iti recomand sa alegi ce liceu vrei, caci pana la urma tu o sa frecventezi orele, nu cei care ti-au spus ca x e asa si y invers. :*

| Rose123 a răspuns:

Mergi acolo unde vrei tu! Risca!
Oricum vei primi atat pareri negative, cat si pozitive despre fiecare in parte.Ce conteaza ce cred ceilalti?
Du-te acolo unde crezi tu ca iti va fi mai bine si gata! Oricum daca nu iti va conveni ceva, te vei putea transfera mai tarziu. Cine vrea sa invete, invata oriunde. Alege-l pe cel care este mai aproape de casa sau daca ai colegi care mai merg la liceul respectiv, ar fi o idee buna sa mergi cu ei ca sa nu fii singura-cuc in primele saptamani din clasa a9-a.
Eu sunt nerabdatoare sa vad rezultatele de la Evaluarea Natioanala. Daca voi lua peste 9, 50 optez pentru Cosbuc.
Poate ne vom intalni la toamna!
Bafta!