| AdinaPop a întrebat:

Sunt clasa a11a, profil filologie biling, intensiv engleza. Am inca dubii in alegerea facultatii, dar ma tenteaza sectiunea de Relatii Economice internationale din cadrul ASE-ului. As vrea sa stiu daca se da admitere sau se intra pe baza de dosar si daca se face matematica. Am cautat pe diferite site-uri si forum-uri, dar nu m-am lamurit. Multumesc anticipat pentru raspunsuri happy

2 răspunsuri:
| white_2190 a răspuns:

Singura persoana care te poate lamuri 100% este secretara de la facultatea pe care o vei urma.fa-ti timp si du-te acolo,sau cauta pe net un nr de tel si cere aceste informatii la telefonhappy multa bafta p.s:pe siteuri nu o sa gasesti, pe forumuri lumea scrie cu ani in urma, in ziua de azi lucrurile se schimba din zi in zi happy

| SantaAndrei a răspuns:

Buna Adina. Eu sunt anul 2 in ASE, o sa iti dau cateva informatii. Cel mai bun site pentru informatii este www.ase.ro.

http://ase.ro/....../index.asp aici poti vedea materiile care se fac in primul an de studii. Se face multa matematica si economie. Din cate stiu eu ai cel putin 1 an de matematica, ceea ce inseamna matematica peste ce se face la M1 in liceu. Venind de la filo iti va fi foarte greu sa iei de la capat sa inveti matematica(integrale, siruri, diverse functii). In rest nu ar trebui sa ai probleme. Eu zic sa te gandesti bine, dar personal nu iti recomand sa alegi ASE-ul dupa ce ai fost la filo :)

PS: admiterea este pe baza de dosar anul acesta.