| gabrielalexandru a întrebat:

Sunt elev de clasa a9-a si am intrat la un liceu pe care eu il consider prost. Si doresc sa ma mut urgent… Faza e ca as vrea sa merg la Jean Monnet sau Basarab, pe stiinte sociale. Vreau sa stiu si eu ce trebuie sa fac… Dau examen de echivalare a cunostintelor, trebuie sa am media mai mare ca ultimul din clasa?
Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai intrat la liceul pe care-l meriti, fiindca atat de prost ai invatat!
Din pacate, anul asta ai pierdut sansa la transfer.
La anul, in august cand se fac transferurile!

Cat despre PLIC si dat spaga, ar trebui sa stii ca este ilegal si parintii tai pot face puscarie daca directorul chema Politia, ca nici un priofesor sau director nu risca sa ia spaga si sa ajunga cu dosar penal, pentru ca un copil prost vrea sa intre la un licue nemeritata.

Pune mana serios si invata daca vrei sa faci ceva in viata, ca te tin parintii de pomana pe casa, masa si haine scumpe.
Rasplata este respectul pentru ei si note mari la invatatura, ca nu-i vina ca esti puturoasa si nu inveti, de aia ai ajuns la un liceu prost.

| Ganderoaica a răspuns:

Faci transfer la sfârșitul anului școlar.