| Me_6295 a întrebat:

Hey all!:X
puteti sa imi dati si mie niste detalii despre liceu Jean Monnet-Bucuresti?
Eu am media 8, 47( stiu cam mica dar. na tezele alea unice la mate m au tras in joscrying) si vreau sa ma duc la stiinte sociale unde este media 8, 27, imi este teama ca nu intru. A da stiti cumva cate ore de franceza se fac la acest profil?
multumesc pentru >ajutorbig grin

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Intri.ca anul asta sunt medii mai mici din cauza testelor astea ale voastre. 2 ore. big grin
succes! nu uita sa pui cat mai multe optiuni ca sa prinzi un liceu cat mai bun!big grin

2 răspunsuri:
| Iva a răspuns:

Pai poti sa verifici mediile pe http://www.admitereliceu.ro/institutii?id=10087 si o sa vezi ca in fiecare an s-au modificat destul de mult, acum trei-patru ani se intra cu 8, 60.
Si eu zic sa pui cat mai multe optiuni, daca nu stii unde ai putea sa intri poti sa simulezi online completarea fisei de inscriere. Nu-i nevoie sa-ti completezi datele personale, poti trece la urmatorul pas (completarea mediilor), apoi alegi intre liceele la care poti intra si vezi cum arata fisa: http://www.admitereliceu.ro/fisa-inscriere-liceu

| Blosssom a răspuns:

Jean Monnet este un liceu de fitze.Majoritatea copiilor de politicieni sunt acolo. Daca nu ai o situatie financiara buna nu prea vei fi bagat/a in seama, atat de profesori cat si de colegi.Cat despre medie vei intra cu siguranta! Anul asta au cam scazut mediile fata de anul trecut.
Se fac 2 ore de franceza si 3 de engleza.

Bafta!