| Iustin_7241 a întrebat:

Sunt elev in clasa a opta in Iasi si nu m-am hotarat inca la ce liceu sa merg. La ce liceu dintre urmatoarele imi recomandati sa merg: Mihai Eminescu, Costache Negruzzi, Seminar, sau Liceul Militar de la Campulung. Media imi permite sa merg la orice liceu dintre astea.

Răspuns Câştigător
| geolovesedward a răspuns:

Si eu sunt din iasi.la fel ca tine, am o medie care imi permite sa merg la oricare dintr-astea asa ca... eu am ales m. eminescu. mie imi place mai mult limba romana si profesorii imi zic sa merg la un profil uman deci filologie, care, din cate am auzit, e un profil foarte bun.succes la examene si poate ne vom fi la eminescu laughing

6 răspunsuri:
| paul21 a răspuns:

Cea mai buna alegere este liceul Costache Negruzzi, daca preferi mate-info(profil real), dar nici liceul Mihai Eminescu nu e mai prejos, chiar daca se pune accent mai mult pe filologie. Sfatul meu este sa te duci la Costache Negruzzi daca ai media peste 9, 30. Daca ai media in jur de 9 Mihai Eminescu este cel mai bun. Succes la examene!

| deea_5125 a răspuns:

Eu merg la Eminescu. Poate ne vedemhee hee

| KaRa23S a răspuns:

Si eu sunt si Iasi si am auzit in multe locuri ca Costache Negruzzi e printre cei mai buni.

| ღღkคrinค19ღღ a răspuns:

Buna si eu tot din Iasi sunt si iti recomand C. Negruzzi(acolo is si eu)

| cristii4c0b a răspuns:

Liceul militar

| rebeca_2575 a răspuns:

Trebuia sa precizezi profilul, dar eu as alege Costache Negruzzi atat pentru profilul uman cat si pentru cel real big grin