| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa 11 si inca nu m-am decis la ce facultate vreau sa dau. Intre medicina si informatica nu pot sa aleg, la metematica si informatica ma descurc destul de bine, iar la biologie la fel, doar la chimie mai am de tras ca nu prea le inteleg. Orice facultate voi alege va fi la Timisoara insa nu ma pot decide dintre aceste doua domenii contradictorii. Oare sa invat la amandoua si la care imi iese media mai mare la examen sa o aleg sau. nici nu stiu. Zice-ti si voi ceva.

3 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Eu as alege medicina. Studiezi materii mai usoare si cand termeni, o sa ai si un salariu ceva mai mare. Parerea mea este ca ar fi trebuit sa te gandesti mai de mult la asta, serios acum eu m-am gandit ce vreau sa fiu din a 6-a, chiar daca ideile se mai schimba, este bine sa te decizi din timp.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, fa-o pe cea de informatica daca spui ca ai cunostinte, asta se cauta acum, mai ales in tarile bine platite iti poti gasi imediat un job, dupa ce termini aceasta facultate eventual mai poti face inca una cea de medicina daca mai are rost.

| Teodorel a răspuns:

Medicina este mai cautata la vremea actuala