| georgianaanonim1 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a. Termin acum. Sunt la profesionala si am examen. Prof mecanic auto.
Daca nu merg sa dau examenul asta raman repetenta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ramai repetenta doar ca nu vei obtine certificatul de calificare si ai facut degeaba scoala, ramai necalificata.

Răspuns utilizator avertizat
| AnNéVidoff a răspuns:

De ce conteaza? Mergi la examen, indiferent daca are vreo gravitate. Mai vrei sa te faci si mecanic auto... vrei sa fii genul de mecanic platit bine, la o reprezentanta de top sau sa lucrezi la colt de strada? Da-ti examenele, dupa ce ca mai e si profesionala, adica un profil unde dupa finalizare, chiar ai idee sa faci ceva practic, pana si aici eschivezi? Da-i bataie ca ramai repetenta!