| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a la un liceu bun din Bucuresti,la profilul mate-info bilingv engleza. Din a 10-a vreau sa ma mut la clasa de mate-info intensiv informatica (in acelasi liceu) si trebuie sa dau niste diferente. Imi doresc foarte mult sa ajung in acea clasa,dar chestia este ca nu sunt asa "dotata" intelectual incat sa recuperez singura materia de informatica pe care au facut-o cei de la intensiv,ca sa reusesc sa iau diferenta aia. Am cateva intrebari: 1.Cand voi da diferenta?

2. Cum va fi? Adica mi se va pune nota,va fi ca un examen?

3. Cum pot intelege mai bine informatica,astfel incat sa fac fata profilului acela?

4 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

De ce vrei sa te muti in clasa aia din moment ce stii de pe acum ca s-ar putea sa nu faci fata?

| passenger a răspuns (pentru didiDia):

Pentru ca nici la profilul unde sunt nu fac fata (bilingv engleza). Am 4 materii de engleza unde am mediile 5-6 si ma gandesc ca daca o sa dau la intensiv informatica o sa fie doar o materie nasoala unde o sa am medie mica.

| didiDia a răspuns (pentru passenger):

Nu mai bine te-ai muta tu la un profil care chiar ti-ar placea in loc sa te gandesti la medii? Ce materii iti plac? (sper ca iti plac macar 1-2)

| fanto a răspuns:

Pai diferenta o sa o dai. dupa ce o sa faci cateva ore de informatica acolo.si nu o sa fie foarte greu.si imi pare rau dar nu stiu cum poti sa intelegi informatica in asa fel incat sa faci fata profilului acela.