| rolly3342 a întrebat:

Sunt la facultate profil stiinte umaniste si sociale romana engleza. ce carti ar trebui sa citesc din literatuta romana? cine stie?

3 răspunsuri:
| criisz a răspuns:

Wow, asemenea intrebare nu se pune niciodata. Este vorba despre o cantitate nedefinita. Ar trebui sa incepi cu "Istoria literaturii romane" si sa faci un popas asupra culturii si civilizatiei romane. atat romane cat si engleze, pentru ca le vei studia pe ambele. SI nu in ultimul rand, citeste si ceva critica literara, fie Calinescu, Ibraileanu... oricum, nu omite literatura universala, o sa ai nevoie si de ea tongue
MUlt succesc, pentru ca vei avea nevoie

| rolly3342 explică (pentru criisz):

Da,stiu,intrebare stupida.nu imi place romana, am venit doar pentru engleza.incerc sa ma adaptez cerintelor.mersi.

| criisz a răspuns (pentru rolly3342):

Atunci hai sa facem schimb, mie nu-mi place engleza. laughing)