| Feel a întrebat:

Sunt pasionata de limbi. Ce limba importanta se poate invata mai usor fara profesor? Si ce mi-ar trebui? dictionar si mai ce? stiti si niste siteuri? Ah, in afara de engleza ca pe aceasta deja o stiu.

7 răspunsuri:
| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Frumoasa este si spaniola care se aseamana cu romana. Totusi te-as sfatui limbile latine, sunt foarte usoare. Mie, personal imi place spaniola si am invatat-o si de pe net si din dictionar si de pe la telenovele. Acolo iti poti face exercitii de lexic. Apoi portugheza si franceza care si ele sunt de mare folos. Iti spun eu, daca pui putin osul la treaba vei reusi sa inveti inca 2-3 limbi vara asta.

Sfat: Nu folosi Google Translate

| ShowTim3 a răspuns:

Engleza, este cea mai usoara limba pe care o poti invata fara profesor. Iti trebuie decat net ca sa inveti, eu nu stiam engleza aproape deloc eram varza, m-am apucat de un joc online si de acolo stiu engleza foarte bine, gramatica nu stiu sincer, dar vocabularul meu in engleza cuprinde acum cam 1500-2000 cuvinte si doar pentru ca am stat nitel pe net... m-am mai uitat pe un site, m-am jucat niste jocuri online. Poti sa folosesti google translate si te ajuta el,desi nu este prea bun. Presupun ca sti engleza si am scris asta degeaba laughing. Nu imi place alta limba in afara de engleza, germana,franceza,spaniola, italiana mi se par urate, iar limbile asiatice nu am cum sa le invat, deci engleza este cea mai usoara.Pe locul 2 este ce iti place tie, am studiat franceza si germana si nuprea mi-au. Germana am facut-o la scoala... franceza de pe net dar m-am lasat repede.:d Rusa este o limba care mi-ar place sa o invat, dar imi este inutila pentru ca nu am sa ma duc la munca in Rusia.

| RhoOphiuchi a răspuns:

Avand in vedere ca stii deja engleza, poti incerca sa inveti germana, seamana pe alocuri cu engleza si nici nu e o limba grea. Eu am invatat-o cu dictionar, si uitandu-ma pe net la clipulete in germana subtitrate in engleza.

| numedeutilizator a răspuns:

Salut! poti sa inveti engleza(importanta) vizionand filme fara subtitrare. sau sa asculti muzica. incepe sa vorbesti cu cineva din casa sau cu un prieten si asa incepi sa inveti. multa bafta!

| Anon123 a răspuns:

Http://www.invat-engleza.ro/
http://www.livemocha.com/- acest site il folosesc si eu:D
Sper ca te-am ajutat:*
Funda?:">

| Anon123 a răspuns:

Http://www.livemocha.com/ aici poti invata ce limba vrei nu doar engleza(franceza, germana, absolut tot ce vrei).
de la A la Z.

| jessica_4190 a răspuns:

Buna! si eu sunt de parere ca engleza este cea mai frumoasa si usoara.O poti invata din filme, poti comanda cursuri acasa sau online http.//englezaonline.com.Eu am invatat engleza traducand toate melodiile care imi plac. Multa bafta