| LORY a întrebat:

Sute de locuri – case, cimitire, teatre, petice de padure ori de desert, varfuri muntoase sau vai – din intreaga lume, au capatat, de-a lungul vremii, o faima ciudata: acolo se intampla niste lucruri inexplicabile ori, cel putin, neexplicate (stiintific, rational) pana in prezent, ori explicate in asa fel incat explicatiile sunt acceptate doar de cei care cred in paranormal. Aparitii misterioase, disparitii la fel de misterioase, sunete stranii, lumini enigmatice...
http://www.descopera.ro/......aranormala

Ce parere aveti? Credeti in asa ceva? Argumentati!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu am patit pana acum nimic de genul si pana nu patesc nu ma ponunt.Am fost intr-o casa "blestemata" si am stat de vorba cu paianjenii.Nimic straniu, nimic paranormal. M-am plictisit si am plecathappy
Deci nu cred in asa cevabig grin

| mariaw a răspuns:

De obicei vezi ceea ce vrei. Daca prima poza nu-i trucataoh go on

| ȘtefanLamas a răspuns:

Atat misticii, cat si oamenii de stiinta afirma existenta unor astfel de fenomene doar ca le dau diferite denumiri. Am luat parte la cateva intamplari de acest gen si nu m-am indoit niciodata de existenta unor forte invizile:spirite, ingeri, demoni, etc.

Numai bine!

| romanionu a răspuns:

Deci...eu sunt mereu fascinat de astfel de fenomene si cred in ele desi nu mi s-a intamplat niciodata vreun fenomen paranormal.
Pur si simplu cred ca sunt posibile.

| єℓєηα a răspuns:

Destul de ciudat. :-s
Sincer, tind sa cred in aceste lucruri.
Unele sunt fake'uri insa majoritatea sunt intamplari adevarate
De ce? Pai pentru ca ma uit destul de des la lucruri de genul acesta si oamenii aceia par chiar traumatizati. :-s
Nu as vrea eu sa patesc asa ceva, clar! straight face

| BoGdAnRaX a răspuns:

Orice este posibil in lumea asta. numai ca. de multe ori refuzam sa credem astfel de lucruri... EU unul cred in asemenea fenomene. cred ca exista viata dupa moartewinking Si mai cred si in existenta unor civilizatii mult mai avansate decat noi(extraterestrii). Ma bucur sa vad ca mai sunt si alte persoane interesate de asa cevahappy GJ Lorre :*