| andreiuta_6887 a întrebat:

Tatal meu cred ca este putin nebun, dar am ceva de spus. In fiecare zi, cand vin de la scoala si i-au un FB- sau un B-FB ma bate cu cureaua peste fundul gol. Eu sunt cea mai buna din clasa, toti colegii mei sunt fraieri, dar tata nu intelege ca pe mine ma doare si ca incerc sa i-au cat mai bune note. Ce sa-i spun ca sa nu ma mai bata cu cureaua? Va rog, rapundeti-mi!

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

Doamne fereste e nebun deabinelea.
Nu ai si tu mama? Vorbeste cu ea si spune-i ce se intampla.

26 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Vorbeste cu mama si, daca vezi ca ea nu poate rezolva situatia, roag-o pe d-na invatatoare(vorbesti doar tu cu ea)sa stea ea de vorba cu tatal tau sa ii explice ce inseamna acel(-)langa calificativele pe care le primesti.Sa il atentioneze ca nu e voie sa te bata cu cureaua mai ales ca banuiesc ca ai spre 10 ani.

| Alex_7297 a răspuns:

Ştiu cum e! Eu când iau nouă mă-ncuie-n şifonier.Nu ştiu ce să mă fac, m-aş duce la mama... Dar şi ea e tot în şifonier săraca!

| baba a răspuns:

Eu aş lua legătura cu un centru de asistenţă socială.

| Alphawolf a răspuns:

Ai cazut cumva in cap, de esti asa de "desteapta"? Sper sa-ti vada taicatu' intrebarile...

| costymaximus a răspuns:

Nu zau, si vrei sa te cred? Tu n-ai curea la pantaloni? Arde-i si tu vreo doua la poponet!

| cocolina a răspuns:

Glumesti,nu?

| zuly a răspuns:

Hmm. Asta e o gluma sau ce?

| Spintecatorul a răspuns:

O sa te raportez la administratorul site'ului sa iti dea ban pe ip de pe care postezi. Ti-ai facut un cont si de dimineata, dar erai un baiat care ai spart un pahar si te-a batut tatal tau cu 'curelusa' la 'funduletz'. Stai linistit/a ca nu vei mai putea posta pe site'ul acesta.

| cristiancristir a răspuns:

Daca vorbesti serios trebuie sa stii ca exista legi care incearca sa protejeze copii de violenta parintilor. Iti poti spune necazul a nr. asta de telefon: 116111. Mai multe poti citi pe site-ul asta. http://www.telefonulcopilului.ro/ Inainte sa suni incearca totusi sa le explici parintilor cum poti ca faci tot posibilul sa inveti.

| tarziu a răspuns:

Prima zi pe site, prima intrebare, sper ca glumesti!
mama nu ai?

| deejayra a răspuns:

Stati ma linistiti ca s-a umplut site-ul de mistocari ratati fara viata... e doar o gluma

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Spune`i ca nu intelegi de ce te bate.atat timp cat tu inveti bine. spune`i mamei tale. discutati

| Ancutsa a răspuns:

Buna, Andreea!
Imi pare rau sa aud aceste cuvinte sad. Incearca sa ii explici ca nimeni nu-i perfect si el cand era mic lua note rele, asa este?

Pe mine niciodata nu m-au batut parintii! Pentru ca si ei au fost la varsta copilariei si au facut o gramada de pozne...

Dar ai vorbit cu mama ta in legatura cu chestia asta? ea ce zice? nu ii este mila sa te vada batuta mai ales cu, cureaua? sad

Eu cred ca este cel mai bine sa vorbesti cu o ruda cu care te intelegi tu cel mai bine si sa le spui chestia asta, poate o sa vorbeasca cu tatal tau si ii va explica.

Eu iti zic sa ai grija de tine si sa incerci sa iei cele mai MARI note >big grin

| karra a răspuns:

Toata lumea se pare ca e afectata de criza, dar asta e prea de tot big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur caz am vazut, cind o fata mai mica decit mine plingea cind ieseam de la ore.Am intrebat-o de ce si raspunsul ei m-a lasat masca.Luase nota 9.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca tu chiar ai nevoie de ajutor, dar cum sa te ajutam daca nu ne spui mai mult? Daca ti-e teama sa spui mai multe, scrie oricui doresti de pe acest site in privat un mesaj si, o sa te ajute! Daca este adevarat ce ti se intampla, este grav, ai nevoie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi ceia ce simti zi ca esti buna poate ca nu te mai bate cureaua dauneaza grav sanatati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca ai numai FB la cum scrii "iau" laughing de aia te si bate. citez: "cand vin de la scoala si I-AU un FB- sau un..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa suni la politie.Acel "-" nu conteaza in catalog.Ar trebui sa-i zici asta si sa se mai calmeze...nu trebuie sa te bata cu cureaua chiar la fundul gol.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-i explici sau vorbeste`i cu frumosul tongue ca Nu totul se rezuma la Bataie daca nici asa nu merge ori fugi de acasa ori suna la protectia copilului tongue in locul tau daca as fi... thinking as vorbi cu cineva` invatatoarea tongue eu te cred sa stii am si eu o colega in situatia ta

| HelpMePlss a răspuns:

LOLstraight facesa te bata cu cureaua pentru ca ai luat FB e nebunie curata.Si totusi daca e o gluma... buna astalaughing

| IvanClaudiaNicoleta a răspuns:

Eu când eram în clasa 8 purtam pantalonii de piele și mami și tați îmi dădeau bataie la fund timp de jumate de ora tați și mami 10 minute.Atunci am luat 5 la mate.
Și bataie la fund prin pantaloni de piele iau și acum dar de la barbatul meu.Acuma îmi place sa primesc bataie la fund prin pantaloni de piele de la barbatul meu.

| bosculopulos a răspuns:

Da-da. buna vrajeala. am mai vazut intrebarea asta

| tupac19 a răspuns:

Si mama ta nu zice nimic laughing?

| liquid_6632 a răspuns:

Peste fundul gol? adica iti da si chiloteii jos? suna la politie

| andreiuta_6887 explică:

Nu glumesc, am cautat tot felul de site-uri si asta e singurul care ma poate ajuta. Mi-e frica daca incerc sa sun, sa nu ma prinda si sa-mi faca ceva...Am incercat sa vorbesc cu rudele dar nu ma ascultau si ma spuneau tatalui. Am 10 ani.Multumesc anad, pana acum nu m-am candit la asta, o sa incerc sa vorbesc cu doamna invatatoare.