| anonim_4396 a întrebat:

Tatal meu ma bate in fiecare zi cu cureaua la funuletul gol si am decat 7 ani jumate. Astazi am spart din greseala un pahar si a facut exact cum face mereu. Ma pus la colt, m-a urcat pe un scaun, mi-a dat pantalonasii jos si a inceput sa ma bata cu cureaua la fundul gol. Acuma am basici si ma arde incat nu pot sa stau jos. Ce sa fac ca sa nu ma mai bata cu cureaua la funduletul gol?

Răspuns Câştigător
| ExpertHost a răspuns:

1. Nu cred ca ai doar 7, 5 ani
2. la fel, nu cred ca daca te bate, te bate degeaba
3. spartul unui pahar nu este un motiv serios pentru a-ti aplica o corectie
4. Trecand peste toate, in calitate de parinte, trebuie sa recunosc ca nu este cea mai "delicata" metoda de a explica
5. Si eu il mai "curentez" pe JR-ul meu dar in general il iau de parul de la ceafa, scurt, cat sa simta ceva si in 6 ani o singura data i-am dat o plama zdravana la fund (imbracat).
Ca morala: daca o face ZILNIC si fara motive intemeiate, ma face sa cred ca are o problema cu capul sau ca nici tu nu esti cel mai cuminte copil. Exista posibilitatea de a face o notificare catre Protectia copilului dar daca se adeveresc intocmai spusele tale, lucrurile pot lua o directie urata: ancheta sociala, dezmembrarea familiei si plasare ta intr-un mediu adecvat etc etc etc thinking

25 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca ai scris ca ai 7 ani si jumatate ca sa ne impresionezi. Oricum, nu asta conteaza. Incearca si tu sa nu mai faci nazbatii. Probabil acel pahar l-ai spart alergand prin casa, desi ti s-a spus de multe ori sa nu o mai faci. Poti vorbi cu tatal tau si sa ii spui direct ca nu mai vrei sa te bata. Spune-i ca incerci sa fii cuminte si sa nu mai gresesti. Nu cred ca te bate degeaba. Poate nu era intentia ta sa spargi paharul dar nu cred ca s-a spart doar ca ti-a alunecat din mana. Spune-i tatalui tau sa nu te mai bata ca te doare. Spune-i sa te pedepseasca dar sa nu te bata.

| JeSa a răspuns:

"Fantezie", spune'i sa iti taie internetul, poate ca asa iti vei reveni cu picioarele per Terra; din ceea ce observ, tu - nu esti...

pupimik
| pupimik a răspuns:

laughing i-auzi... 7 ani jumate. A dracului!
Apropo...nu e corect sa spui "am decat 7 ani". Corect e "am doar 7 ani" sau "nu am decat 7 ani". Daca chiar ai avea 7 ani sa zicem ca as intelege... dar la varsta ta mi-ar fi rusine sa fac greseli atat de mari!

| alecs871 a răspuns:

Eu la 7 ani jumate abia stiam sa scriu o propozitie si tu deja ne iei cu "m-a urcat" "mi-a dat" "pantalonasii", deci din cate vad, esti cel putin dublu la varsta decat ai zis oh go on

| DarQueen a răspuns:

Bine bine.
1. nu ai 7 ani jumate, ca scrii prea bine.
2. internetul este problema happy

| andreeamitoi a răspuns:

Poti folosi acest nr de tel: 116. 111. Este un nr de telefon in cazul in care drepturile copilului au fost incalcate. Sper sa se rezolve!

| Nu conteaza a răspuns:

Si u la 7 ani juamte sti sa scrii asa corect rolling on the floor si sti sa folosesti internetul?raised eyebrows whatever... daca chiar ar fi adevarat ar trebui sa vb cu cineva ca sa sune la protectia copilului

| stweety10 a răspuns:

Buna glumawinking

| marry_7650 a răspuns:

Daca vrei sa ne impresionezi cu povestile tale intr-un fel ai reusit. Noi suntem aici si intr-o arecare masura noi incercam sa te ajutam.Nu as vrea sa cred ca tu ai mintit pana acum :-s

| marry_7650 a răspuns:

Am vazut o alta intrebare de a ta si ziceai ca ai 11 ani si aici zici ca ai 7 ani, hmm decidete pana la urma.

| deejayra a răspuns:

Alt glumet pe site...la 7 ani nici nu stiam ce e ala internet

| Ingerash Tsacanit a răspuns:

Stai cuminte!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un telefon gratuit care apara drepturile copilului.aflal si dal in gat, fiindca daca este adevarat ce spui, este bolnav cu capul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerca sa nu mai faci prostioare si sa il asculti pe tatal tau. fa-l sa te inteleaga ca te doare si ca nu trebuie sa te bata la fundul gol. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca intr-adevar ai 7 ani ceea ce nu cred dc nu vb cu o ruda si nu cred ca ai 7 ani pentru altfel de unde stiai tu sa folosesti netu asa de bine si sa scrii asa de bine

| anonimmmmm a răspuns:

Pai nu este normal, discuta tema asta cu o matusa de e ata si apelati la protectia copilului, ca altfel nu se poate.saracutulsad

| MihaiAndronescu123 a răspuns:

Pun pariu pe 5 milioane ca nu ai 7 ani.

| mihai777 a răspuns:

Esti prost

| IvanClaudiaNicoleta a răspuns:

Trimite-l la mine ca și eu vreau bataie la fund prin pantaloni de piele.E plăcut sa iei bataie cu palma la fund prin pantaloni de piele.

| MistarGoGu a răspuns (pentru IvanClaudiaNicoleta):

Asta a luat-o cu cureaua la FUDUL gol! E campion National la vanatai si basici/cm patrat de buca.
Am tot spus-o numai CALAII mai folosesc cureaua! Maximul de pedeapsă ce l-as aplica unui copil *( daca cu vorba BUNA nu mai asculta ) ar fi 2 - 4 sau maxim 6 PALME la fundul gol! In funcție de gravitatea faptei comise si DACA a fost clar cu INTENȚIE!

| IvanClaudiaNicoleta a răspuns:

Dece copii trebuie sa ia bataie la fundul gol? Mami ma bătea prin pantaloni nu îmi dădea chilotii jos.

| ThisIsMeJustMe a răspuns:

Pai vorbeste prietena mea(eu) ca am 10 ani si incerc sa o ajut...

| ThisIsMeJustMe a răspuns:

Nu mint, chiar am nevoie de ajutor

| 666667 a răspuns:

Si eu am 7 ani si pe mine ma bate zilnic tata si mama.

| andreea_1654 a răspuns:

Buna...nu cred ca te bate degeabarolling on the floor dar eu te-as bate de nu mai ai aer la fundulaul gol