| Dănut-Andrei_Trăsnea_1929 a întrebat:

Termin anul acesta clasa a 12-a, daca se poate sa ma ajutati putin. As dori sa imi spuneti si mie niste facultati iar dupa si unde te poti angaja dupa ce termini acea facultate. Ma puteti ajuta? Multumesc.

2 răspunsuri:
| CAMIOANIEEE a răspuns:

Tu îți alegi facultatea, nu noi.Depinde la ce liceu ești. Dacă ești bun la politică(dau un ex)du-te la drept, dacă ești bun la psihologie, du-te acolo.La ce te pricepi tu, acolo te duci.Despre angajări, diferă în funcție de tipul facultății.Eu știu că toate job-urile care cer facultate sunt... bănoase(oarecum, trăim în România doar).

| Dănut-Andrei_Trăsnea_1929 explică (pentru CAMIOANIEEE):

Inteleg asta! pe mine ma intereseaza ceva de genu : termin academia de politie ies ofiter... termin dreptul ies avocat, procuror, etc...
Si ma intereseaza multe facultati si ce iesi dupa ce le termine.