| Radandam a întrebat:

Știți cumva cei care au terminat facultatea de geografie, specializarea Geografie, din cadrul Universității din București, au lucrat și în alte domenii în afara de profesor de geografie? Păreri?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angajez servitori, facultatea de geografie reprezinta un avantaj.

Salariu: motivant si competitiv.

Program: luni-duminica, 12h pe zi.

Daca esti interesat DM me.

| na1haz a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti foarte amuzant, apuca-te de stand-up.

| BilaRomneasc? a răspuns:

Da. mcdonalds

| Radandam explică (pentru BilaRomneasc?):

Oooo, director la MC Donald's, pai ar fi bine, îmi place. Și manager la MC Donald nu e rău. Nu ți-a ieșit ce ai vrut, upss...

| Catrice a răspuns (pentru Radandam):

Nu,vânzător că toți aia de au terminat liceul și n-au facultăți.hee hee

| BilaRomneasc? a răspuns:

Stiu ca esti deja la facultatea de istorie dar sa stii ca degeaba incerci sa schimbi domeniile si dupa sa vezi ca nu iti place nici geografia. Cel mai bun sfat din partea mea ar fi sa termini facultatea de istorie si dupa daca vrei sa faci o conversie profesioanala de 2 ani pe geografie. https://geo.unibuc.ro/conversie.html
Ma rog, ce iti cere asa greu la facultatea de istorie de vrei sa renunti din primele 2 luni? Incearca macar sa inveti pentru sesiune.

| Radandam explică (pentru BilaRomneasc?):

Nu îmi cere ceva greu, dar e vorba ca la titularizare la geografie subiectele sunt mai ușoare, as putea obține nota mai mare la titularizare geografie, și as apuca post, subiectele la titularizare istorie sunt mai grele, și asa poți sa nu apuci post deloc

| sierra1 a răspuns (pentru Radandam):

SUBIECTE UȘOARE pentru toți deci concurență mare așa că tot greu e de intrat

| Radandam explică (pentru sierra1):

Nu este, în București se găsesc posturi?

| sierra1 a răspuns (pentru Radandam):

Ce nu este?

despre posturi in Buc vorbim la viitor nu la trecut!

| Radandam explică (pentru sierra1):

Era fără semnul întrebării. Am spus ca se găsesc posturi in Bucuresti ca profesor de geografie. Dacă reușești sa ai și o nota bună la titularizare nu ai probleme.

| sierra1 a răspuns (pentru Radandam):

Așa să fie

| Radandam explică (pentru sierra1):

Eu asa sper. Doamne ajuta!