| IAmAndreas a întrebat:

Știți cumva dacă eliberarea în regim de urgență a cărților de identitate mai este valabila? În Vaslui, în special, m-ar interesa.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta poti afla numai la Politia locala, din Vaslui.
Marea majoritate a centrelor nu au "regim de urgenta" fiindca buletinul/cardul de identitate se poate elibera in 7 zile, in regim "normal".
Am inteels ca sunt center unde nu exista plastic pentru confectionarea cardurilor si atunci sunt indrumati spre alte centre sau pusi pe lista de asteptare, de aceea te-am sfatuit sa mergi la centru de Evidenta populatiei din Vaslui si sa vezi situatia locala.

1 răspuns:
| NunuNini a răspuns:

Pana iti vine un raspuns aici, CI este gata. In cel mult o saptamana o ai. Daca nu cumva o vrei azi. Atunci, platesti taxa de urgenta daca merita. Teoretic mai este valabila.