| Mariadk544 a întrebat:

Știți niște site-uri sau ceva pentru fizică? Sunt a 7 a și stau groaznic la fizică. Am dat un test și am luat 3 sau 4 și doamna mi-a trecut 5. O sa mai dau iar test ca s-a terminat capitolul și nu înțeleg nimic.
Orice dar nu fizichim ca nu înțeleg la fizică de la ea. Va rogggg, cum pot să înțeleg și eu sa iau măcar un 5-6?

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa înțelegi fenomele, fizica se studiază în mare parte experimental, nu este de ajuns sa tocesti și sa rezolvi exerciții și probleme! Sunt lecții explicate pe YouTube împreună cu experimente

| Octavian43 a răspuns:

Incearca sa gasesti pe youtoube fimulete cu profesori care explica mai pe intelesul tau
Pe mine m-a ajutat mult