| Miaw21 a întrebat:

Tocmai am dat un test online pentru verificarea tipului de inteligenta, si mai ca era sa lesin cand am vazut ca eu il am pe cel logico-matematic. Eu nu prea sunt bun la matematica si nu mi se pare logica de loc. In schimb, sunt o fire foarte logica, care se bazeaza in principal pe ratiune (tocmai de aia sunt ateu).
De la anul trec in clasa a 9-a, la stiinte sociale, deci v-as ruga sa-mi dati o metoda de invatare avand in vedere cele scrise mai sus.
Multumesc! ^^

6 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Ce test?(link )

| Miaw21 explică (pentru Idc12345):

Nu mai stiu, dar era in engleza. Am gasit link-ul pe un forum, dar nu stiu cum se cheama...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste teste sunt doar ORIENTATIVE, daca vrei un test psihologic profesional iti recomand sa vorbesti cu un psiholog. Nu te teme stai calm/a nu e vorba ca te duci ca ai probleme psihice, ci doar ceri un simplu test de inteligenta, poate si unul de IQ daca vrei

| ONElena11 a răspuns:

Se refera la faptul ca gandesti logic, dar cel mai bine este sa nu te iei dupa astfel de teste.

| MadalynaOke a răspuns:

Draga dupa testele alea online si eu sunt Einstein. Vrajeli. Iti garantez ca sunt praf la scoala laughing

| Miaw21 explică (pentru MadalynaOke):

Parea profesional, nu o chestie de genul ''Daca x te-ar saruta pe neasteptate, ce ai face?''.