| Arnăuțoiu_Sonia_1999 a întrebat:

Tocmai am primit rezultatele de la bac. La istorie am luat 6.35, in conditiile in care ma asteptam sa iau peste 8, poate sub 8 in cel mai rau caz, dar nici in cele mai groaznice cosmaruri nu ma asteptam sa iau sub 7. Evident, la buget nu mai am sanse, dar la taxa intru si cu 6.36 (media mea la bac este 7.91, deci nici daca iau 5 dupa contestatie nu se pune problema sa nu intru). Intrebarea mea, totusi, este: merita sa depun contestatie? Cat de mari ar putea fi sansele sa-mi dea sub 5 dupa aceste contestatii? Ce cazuri de genul acesta stiti? Orice informatie sau sfat este binevenit, multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine discuta cu-n profesor, spune-i ce-ai scris etc sa-ti zica daca ai sanse sa iei mai mult. Eu zic totusi ca merita sa depui, e o diferenta foarte mare intre ce te asteptai si ce a fost, au mai fost cazuri cand la constestatie s-a crescut cu 2-3 puncte (de la 6 la 8 de exemplu)

| CVane a răspuns:

Nu o sa iti creasca cu mult, asta e realitatea, nota de la bac nu reflecta deloc asteptarile, si eu ziceam ca iau in jur de 8-8.30 si am luat 7.2... Oricum e o medie foarte buna!