| g3orgiana16 a întrebat:

TPU puteti sa ma ajutati si pe mine spunandu-mi niste titluri de compunere cu tema iarna?

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

La derdelus,Bataie cu bulgari de zapada, Mosul de zapada, etc!

| criisz a răspuns:

Poveste de iarna, Povestea fulgului de nea, Colinde cristaline, Orasul imbracat in haine de sarbatoare, Ascultam colinde, Azi impodobim bradul, La Betleem, Nasterea Mantuitorului, 3 Magi de la rasarit, Am plecat la colindat...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stelute de gheata, Anotimp al bucuriilor,Sarbatori de Iarna,Fulgi usori, Noapte geroasa, Au venit Sarbatorile, Fantasme geroase. Sper ca te-am ajutat pup funda?

| ioanais a răspuns:

Un Craciun in familie, Cu mana intinsa in miez de iarna, Urme in zapada, Pasi pierduti printre nameti, Soarele de gheata, Fulgi pe chip de copil, Orasul alb, O viata de fulg, Seara pe derdelus, Un apus pe culmi albe, Lacrimi in zapada, O iarna de vis,