| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa citesc vreo 50 de lecturi care ni le'a dat profa de romana pentru vacanta.si la I. L. Caragiale mi-a dat sa aleg din urmatoarele piese de teatru: "O scrisoare pierduta","O noapte furtunoasa","D'ale Carnavalului" si "Conu Leonida".care credeti ca e cea mai frumoasa? vreau sh parerea voastra laughing.multumesc kiss

Răspuns Câştigător
| Ellena a răspuns:

O scrisoare pierdutalove struck

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu votez pentru O noapte furtunoasa.

| Nastia a răspuns:

Cred ca o scrisoare pierduta... e super tare

| AvalohAlyn a răspuns:

O scrisoare pierduta, e foarte usor de povestit si chiar amuzanta si frumoasa.

| antonius74 a răspuns:

O scrisoare pierduta

| catthshshshs a răspuns:

Hmmm...cred ca O scrisoare pierdutawinking

Răspuns utilizator avertizat
| aby a răspuns:

O scrisoare pierduta.

| girlxx21 a răspuns:

O scrisoare pierduta. poti cauta si filmul happy

| mikella a răspuns:

Cea mai frumoasa... o noapte furtunoasa

| gabriela_7862 a răspuns:

O scrisoare pierduta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai si intai am si eu o pretentie. Sa o lasi mai usor cu messengerizarea. ''sh'' se scrie ''si''. Acum revenind la subiect, citeste ''O scrisoare pierduta'' ca pe langa faptul ca e frumoasa o sa-ti trebuiasca si la bac.

| stejarandrey a răspuns:

"O scrisoare pierduta":X:X:X it
o sa razi
smug

| bebe a răspuns:

O scrisoare pierduta e mai usoara

| kotoasa a răspuns:

Toate trebuie citite, ca sunt deodebite, ai multe de castigat daca le citesti!