| Nina10b a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect la filosofie despre avort. Ideea este sa comentez principiile morale si imorale. Doresc sa ma ajutati cu niste idei, ceva mai nou......de ce e bine sau de ce nu e bine (desi toti spun ca nu e moral, foarte multe persoane il practica) sau mai important recomandati-mi niste filme specifice.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cei care fac avort sunt mai ticalosi decat violatorii de copii, aia macar nu iau viata copilului respectiv. Pe un criminal in serie il prinde Politia, unui medic care face avorturi nu-i face Politia nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca te va ajuta
http://vimeo.com/6174632