| Anonimul151 a întrebat:

Unde aș putea găsi cărți de educație antreprenorială, idei de afaceri (firme), gestionarea unei firme, contabilitate.

Carti din care să se poată învață lucrurile respective. Să fie explicate.

4 răspunsuri:
| NisipLaMare a răspuns:

Cauta prin librăriile din Mall-uri.

| Roliii a răspuns:

Rar se gasesc, dar de pilda eu am gasit cartea cu ce se mananca marketingul in librariile Carturesti care imi este utila

| mystery1girls a răspuns:

Caută Legea 31/1990, e legea societăților comerciale. Chiar dacă nu te descurci cu termenii, dacă vrei, poți înțelege chestii esențiale.
Sincer? Toată treaba o înveți din prctică. Bănuiesc că vrei să-ți deschizi o societate. Dacă da, legea de mai sus e baza. Alege ce fel de societate vrei și mergi la Registrul Comerțului (chiar și pe site). Vei învăța pas cu pas ce ai de făcut. Caută o firmă de contabilitate (un contabil bun te scoate din orice încurcătură), cei de acolo o să-ți mai explice anumite aspecte. Întreabă fără jenă, atât pe la autoritățile de stat cu care intri în contact (Registrul comerțului, ANAF, primărie, poliție etc.), cât și la conta.

| Bebeyonutz20 a răspuns:

Încearcă pe eMag sau site-uri de dezvoltare sau inceperea unui business personal. Sper sa nu greșesc