| BambooSlash a întrebat:

Unde este mai usor la filologie sau mate-info?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Eu sunt la filologie si mi se pare tot atat de greu, dar faza e ca unele materii sunt destul de in regula si nu se pun bazele pe matematica. Ar fi un haos. Insa, acum depinde si de optiunile tale.

7 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Sunt în primul an de liceu, la mate-info! Mi se pare destul de diferit de generală, ba chiar complicat! Probabil e și din cauza schimbării, dar mă voi obișnui.
Sincer, fiecare profil are greutățile lui. Dar filologia este mult mai ușoară decât profilul mate-info.

| SmoKKe19 a răspuns:

La filologie este usor dar dupa liceu ai optiuni limitate la facultate, gen Stiinte politice, Jurnalism etc...In schimb mate-info este mai dificil dar poti urma orice facultate mai departe.

| ElenaSA a răspuns:

Da,e mai usor de invatat la filologie pentru ca nu ai asa multa matematica, fizica, chimie, materii destul de dificile mai ales daca nu ai o baza din clasele mici. Daca ai cunostinte in domeliile astea atunci nu e nicio problema.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Depinde ce te atrage mai mult... daca esti bun la matematica, fizica, tic.du-te la mate info
daca te atrag limbile straine du-te la filo happy

| annaangel17 a răspuns:

La filologie, insa la mate-info chiar daca e mai greu, ai mai multe usi deschise in fata. Gasesti mai usor de munca daca mergi la mate-info.winking

| zHeArTz a răspuns:

Depinde ce iti place. Daca iti place matematica du-te la mate info. Daca iti place istoria ...filologie happy

| Aayan a răspuns:

Buna.
Mai usor e la filologie, decat la mate-info, dar ideea e ca la ambele trebuie sa inveti.
Urmeaza profilul pe care vrei sa il urmezi, indiferent de dificultate.