| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot da si eu simulare a romana clasa 8 ONLINE

8 răspunsuri:
| Boog a răspuns:

Nu ai cum! cumpara si tu o culegere cu niste variante la romana de anul asta si incepe asa usurel cate una pe zi si vei avea si rezultate!

| PopAdrian a răspuns:

Online poti gasi doar subiecte, nu ai cum sa dai simulare online, deoarece corectarea subiectelor presupune analizarea atenta a compunerilor tale si a celorlalte rezolvari de exercitii, lucru ce nu are cine sa il faca asa pe degeaba online undeva.

Simulare a fost acum cateva saptamani la romana si imediat vine cea la matematica. Daca vrei sa mai incerci la romana, ai putea rezolva subiectele din anii precedenti sau alte variante si sa o rogi pe profesoara ta sa le corecteze sau sa arunce macar privirea peste ele.

Succes!

| Horia1313 a răspuns:

Nu cred ca se poate asa ceva.

| WhiteLore a răspuns:

Nu se poate cum sa daui simularea line o.0

| cryystyy a răspuns:

Pai la matematica am gasit sa dau online

| PopAdrian a răspuns (pentru cryystyy):

La matematica ai gasit un fel de evaluare, nu este evaluarea in sine. Probabil ai gasit ceva unde scrii raspunsul final si iti zice daca e bun sau nu. La romana nu exista raspuns final happy La romana tot ce scrii se ia unitar si se analizeaza. Chiar si la mate, daca la acea "simulare" pe care ai gasit-o tu iei nota mare, nu reflecta nimic. Intr-un fel conteaza si modul de abordare si rezolvarea happy Succes!

| LikeADiamond a răspuns:

Nu este asa ceva.Doar daca vrei sa iti iei subiectele de pe net si le faci in scris big grin