| Amdrutza a întrebat:

Unde pot sa gasesc s eu argumentare ca textul peste varfuri este o opera lirica

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Gasesti, in mod sigur, in caietul de notite de la romana. Acolo ti se explica in ce fel se face o argumentare la textul liric, iar tu adaptezi la poezia "Peste varfuri".
In fond, e tema ta, nu? Iar la primul examen pe care il vei da, cu siguranta vei avea de facut o argumentare si, din cate stiu, la examene nu ai acces la internet.

| Amdrutza explică (pentru ardnaxur1961):

Sunt in clasa a6-a in mod sigur mai am pana la examene.Deci ma mai pot corecta.Nu am spus ca o vreau de-a gata.Desigur ca ma mai inspiram din ea; ca nu am nici o idee

| Artemisia a răspuns:

In manualul de limba romana.

| Alex_Ciulin_1992 a răspuns:

Cauta pe google "Peste varfuti argumentare gen liric "Didactic.ro" best sait gasesti tot acolohee hee.

Întrebări recente