| sandrelu12 a întrebat:

Unde pot sa gasesc si eu poezii de tudor archezi care sunt arta poetica

Răspuns Câştigător
| AnaAmalia31 a răspuns:

Uite aici poezii de Tudor Arghezi :
http://poeziisiversuri.com/poeti/tudor-arghezi/

2 răspunsuri:
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai cand o se va naste acel poet atunci vei gasi asa ceva.incearca de tudor arghezi

| AnormalKid a răspuns:

Http://poeziisiversuri.com/poeti/tudor-arghezi/, T.Arghezi a fost dintotdeauna cel mai bun, numai ca statea in umbra. I-am spus intr-o zi: "Ma prostovane, tu esti the best, nu mai fi timid fetito ca te violeaza toti", dar el a inceput sa ma injure. Mi-a si aruncat o poezie indecenta. Uaai, atunci m-am inervat si l-am luat pe Tudorica de costumasul ala de bad boy si a inceput sa imi zica poezia acul si ata. De atunci, imi place aceasta poezie.
Happy End.
Apropo, sa stii ca daca spui asta la scoala, iei 10 la romana tot anul.
Hai by3.