| Suck a întrebat:

*Uneori esti prost deoarece esti destept degeaba*

Trist dar adevarat.

Ce intelegeti voi din asta?

17 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da.

| LoveSleep a răspuns:

Când îți folosești capul de sus în loc să-l folosești pe cel de jos.
Atunci, ești deștept degeaba.

| OldSoul a răspuns:

Din aceasta afrimatie inteleg "De geaba esti destept daca nu stii sa iti folosesti capul"
Cel mai adesea a fii destept nu sta in a cunoaste lucruri, ci in a stii cum sa actionezi in situati dificile...

| Lawliet14 a răspuns:

Te cred, se refera la inteligenta nefolosita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca ai spus ca nu-ti plac citatele spuse de niste mosnegi amarati? big grin

| Suck explică (pentru anonim_4396):

Asta nu e spus de n mosneag amarat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Suck):

Am crezut ca numai eu nu dorm la 4 dimineata,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu actionezi cum trebuie? confused

Adica, ma gandesc ca oricat de cult in cap ai fii, daca nu stii sa faci un lucru pe care l-ai invatat, atunci degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, adica ai minte da nu o folosesti pentru a face ceva. Degeaba dai din gura daca nu faci nimic din ce zici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne place sau nu suntem incapabili sa ne accesam intregul potential in orice secunda a vietii. Pentru asta se fac vinovati atat factori interni, cat si factori externi. In acelasi timp, un prost, poate avea oricand o revelatie. Astfel ca in diferite situatii in viata putem observa cu consternare cum suntem intrecuti de oameni inferiori. Pentru mine si acum e soc cand un prost face un lucru bun, pur si simplu nu ma pot obisnui cu conceptul, pare o realitate paralela. Desigur, mai sunt si situatiile in care experienta ii da clasa inteligentei, situatii in care intr-adevar suntem destepti degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca uneori esti destept degeaba, ca nimeni nu apreciaza asta.

| ubox7007 a răspuns:

Pai da, daca zici ceva inteligent si toti cei din jur sunt gen "eu imi stiu lucrul si nimic mai mult, restul nu e bun" iar tu incerci sa demonstrezi, caci stii ca poti, dar esti ignorat si atunci iti dai seama ca esti prost ca iti bati mintea cu cine nu trebuie.

| justadream94 a răspuns:

Esti prost si tu pentru ca nu esti suficient de destept incat sa intelegi ca nu trebuie sa te pui cu prostu

| Rainmaker a răspuns:

Salut Bestialo!
Mi-ai amintit de-o vorba de-a lui Tiriac referitoare la intrebarea ta si m-am gandit sa-l citez "Sunt prea destept incat sa-mi dau seama ca sunt prost!"

| AgentBomboana007 a răspuns:

Ce inteleg? Iti spun una dintre miile de chestii!
Degeaba te dai tu mare destept daca habar n-ai sa fi om, sa te comporti cu cei din jur, si nu sti absolut nimic despre ceea ce te inconjoara si ceea ce-ti conduce viata!
Bine... vine explicat altfel! Nu prea ma pricep eu la explicatii!
Cam asa inteleg eu.

| implant a răspuns:

ori esti prost ori destept, e doar un alt citat considerat de unii ca fiind "profund" sau adevarat doar pentru ca l-au vazut undeva pus intre ghilimele
si eu pot sa iau un citat dintr-ala deep de pe weheartit si sa vin aici sa-l dezbatem, dar crede-ma ca ar fi mult prea penibil