| Acandrax a întrebat:

URGENT! DAU FUNDĂ. Buna seara. Dau funda daca ma lamureste cineva. Studiez la facultatea de jurnalism, la publicitate ID.(cu taxa) Am dat examenele acum in ianuarie si feb pe sem 1. Am 2 examene nepromovate(figurez ca neintegralist) am 22 de credite din examenele luate(minim de credite pentru promovare e 50%) nr de credite pe care trebuie sa il iei fiind 30. Ce se intampla in aceste conditii? Mai merg in sem 2, ma va da afara sau astept in sept sa dau restantele?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul an de facultate, daca nu iei toate examenle si restantele, poti sa pierzi facultatea.
Straduieste-te sa inveti pe rupte, sa-ti dai restantele si toate examenele pana termini anul, ca sa ajungi in anul 2.
Din anul 2 pana termini, poti sa ai cate o restanta, pe care o poti rezolva in anii viitori, dar in primul an, pierderea este totala (adica pierzi locul la facultate).

| Acandrax explică (pentru Violleta2022):

Pana termin anul universitar? Adica pana la vacanta de vara? E o singura sesiune de dat restantele la noi, aia fiind in septembrie. Deci asta inseamna ca mi se incheie deja anul in vara. Anul 1...deci da....In fine, multumesc pentru raspuns

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Matale studiezi la facultatea de jurnalism și scrii ca un analfabet. Vorba aia: „ Ducă-se-n Kalahari!".
Cum dracu* ai ajuns până la acest nivel?
Profesorii de română, pe care i-ai avut până acum, n-au văzut ce mostră de scriitură le prezinți?

| geani87 a răspuns:

Pai dacă nu le-ai promovat, dai restanțele

Întrebări recente