| anonim_4396 a întrebat:

Va place grecia antica? V'ar fi placut sa traiti in acele timpuri? Ce rege stimati cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| anxiousschizoid a răspuns:

Dacă întrebi de împărați în Grecia Antică înseamnă că nu știi nimic despre Grecia Antică. Ei au avut regi, înaintea secolului al V î.Hr., în rest formele de conducere implicau mai mulți oameni. Și oricum, Grecia Antică nu este aceeași cu Grecia de astăzi, în sensul că primul termen desemna mai multe cetăți din zona Mării Egee care nu erau unite într-un singur stat, cum sunt în prezent.

2 răspunsuri:
| dermetzgermeister a răspuns:

Ma pasioneaza mai mult mitologia nordica si tot ce e legat de nord, acolo mi-ar fi placut sa traiesc!

| 1992 a răspuns:

Lasand deoparte trecutul mi-ar fi placut sa locuiesc in Grecia si sincer sper sa plec din tara asta de nimic, acolo love struck