| elektrix a întrebat:

Va rog am nevoie de ajutor.Am de scos dintr-una din paginile nuvelei "Popa Tanda" din manualul Humanitas de cls a-8a, cuvintele derivate si compuse! Ajutor, nu-i dau de cap!

Răspuns Câştigător
| funditze a răspuns:

Pai din prima pag (102) sunt cam asa: cantaret; socoteala; Petrea Tapului; Trandafirica; verde-fatis...asa am gasit... daca mai sunt sa nu te superi. fundita?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am exercitiile de la descifrarea textului din humanitas de la popa tanta crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am ex de la descifrarea textului.

Întrebări recente