| RaluAle00 a întrebat:

Va rog frumos sa îmi lămuriți mintea mea proasta cum naiba se calculează mediile de sfârșit de an aduni notele și împărțiri la câte note ai. Și după? mediile se calculează la câte materii ai? Exemplu: 136(am adunat mediile):16(numărul total de materi)=8, 5 Va rog frumos sa nu ezitați să îmi spuneți că sunt proasta bată

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cum naiba se calculează mediile de sfârșit de an aduni notele și împărțiri la câte note ai"

Corect!

| sierra1 a răspuns:

"Și după?"

la fel ca la discipline/materii

| RaluAle00 explică (pentru sierra1):

As vrea sa întrebă am 16 materii și se pune și cu nota la purtare? Atunci ar fi 17

| sierra1 a răspuns (pentru RaluAle00):

Se pun TOATE dar nu acum, ci in iunie

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Da, pentru că la fiecare materie ai câte o medie, iar media pe an e practic media mediilor materiilor. Deci calcului tău e corect.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Corect.