| Cola001 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati am dat ieri EVALUAREA NATIONALA si acum am realizat ca am subliniat 2 chestii...cand am scris SUBIECTU 1 am subliniat si titlul la o compunere am subliniat...si profesori mi-au spus sa nu subliniez exact cand am terminat compunerea Se considera semn, ar putea sa-mi anuleze lucrarea? va rog raspundeti pentru ca imi este ff frica

Răspuns Câştigător
| Marionette_2596 a răspuns:

Sa stii ca si eu am problema de genul asta.Dar la mate.Am sters cu picul, apoi am scris cu acea carioca a picului.E o diferenta care bate la ochi sa zicem cand te uiti deoarece e vorba de vreo 4-5 randuri.Insa nu cred ca e in interesul lor sa ne anuleze lucrarile, si eu incerc sa fiu optimista.Asa ar putea fi multe potentiale semne...iar eu nici nu am auzit pe la colegii din scoala in anii precedenti sau alta data sa se anuleze lucrarile.(doar in cazuri in care au fost prinsi copiind si nici atunci mereu).Si in plus la tine nu sare atat de mult in evidenta.Sa speram ca nu o sa avem nicio problema.:-s
Mult mult succes!

1 răspuns:
| justtheo a răspuns:

Adevarul e ca nu iti poate raspunde nimeni sigur pentru ca cine stie daca corectorul(scuzati cacofonia) il ia ca pe un semn sau nu. Daca ai subliniat cu 6-7 culori si ai si incadrat s-ar putea, dar daca ai subliniat cu pixul albastru/negru cu care scriai este putin probabil.Insa ti-am zis ca nu bag mana-n foc.