| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să-mi explicati cum se face o compunere in care să-ti exprimi opinia despre semnificatia unei morale dintr-o fabulă.Să fiu sincer nu prea stiu cum sa incep si cum sa o formulez. Ceva idei?

2 răspunsuri:
| BTWIN a răspuns:

In opinia mea, semnificatia aceste fabule sugereaza ideea ca, arata faptul ca...

| HeyLolita a răspuns:

Eseu de tip argumentativ se numeste.Incepi cu ipoteza(in opinia mea, consider ca, din punctul meu de vedere) apoi argumentul 1 (in primul rand) dai exemplu, apoi argumentul 2 (in al2-lea rand)dai exemplu si concluzia(in concluzie) succeshappy