| stefandamonelena a întrebat:

Va rog TPU ajutati-ma trebuie sa fac o prezentare power point despre lacuri cascade si sa pun si poze dar nu stiu cum sa fac prin power point

3 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Este destul de usor, o sa o iau de la 0.
Power point= diapozitiv, banuiesc ca stii ce e aia.
ca sa faci o prezentare trebuie sa ai mai multe diapozitive, care le structurezi pe capitole, subcapitole, etc, cum iti place, daca ai office 2007 e foarte usor datorita interfetei.
Pe primul diapozitiv de obicei pui titlul mare, cu o imagine de fundal. Eu iti recomand sa pui o aceeasi imagine de fundal la toate diapozitivele.
Pe un diapozitiv poti sa pui text sau poze, sau ambele. Daca vrei sa adaugi text ai acolo la meniul insert, text box sau in romana inserare -> caseta text. Daca vrei sa adaugi o poza, din meniul insert -> picture. Fundalul diapozitivului poti sa il adaugi (depinde de versiune) astfel : Click dreapta pe un diapozitiv si background happy
Daca ai intrebari poti sa imi dai pm happy
Sper ca te-a ajutat

| Bloguldepoveste a răspuns:

Uu. Te pot ajuta eu. Lasa-mi mesaj cu id-ul tau xD