| Thecurious a întrebat:

Va salut cu respect, care sunt diferentele de mentalitate dintre statele din sudul si statele din nordul Americii-SUA?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Una mica numita razboiul civil american

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sud is mai traditionalisti, populatia este in f mare parte de culoare alba, dar is si mai saraci. In nord sunt mai moderni, mai fanatici, mixati intre rase si 1001 de etnii.Nordicii is mult mai bogati in special in zonele de coasta unde se afla mariile orase.
Sudul s-a dezvoltat pe agricultura, nordul pe industrie.Din aceste motive s-au creat 2 zone diferite, sudicii find mai "oameni de la tara" cu mari fermieri.
Nordul zona corporatiilor

| Thecurious explică:

M-am exprimat gresit, nu mentalitatea statelor, ci a nativilor lor.