| deeadulcik30 a întrebat:

Varoooog... spuneti-mi si mie ce inseamna abrevierile: M. S.; P. S.; a, c.
si P. S. S.

Răspuns Câştigător
| Raducu1 a răspuns:

Abrevierea este un tip de compunere in care dintr-un anume nume,se iau numai initialele,de exemplu O.N.U.(Organizatia Natiunilor Unite), sau se mai poate sa se ia primele litere din cuvinte, de exemplu Asirom.

5 răspunsuri:
| bigsy a răspuns:

Abrevierea este un mijloc al compunerii si este de fapt prescurtarea. Funda?

| Diianna05 a răspuns:

P.S.- post scriptum
a.c- an curent
m.s-Microsoft
Funda?

| biancatwt7 a răspuns:

Tu ai intrebat definitia abrevierilor sau ce inseamna abrevierile acelea? cui dai funda? ratatooo

| Diianna05 a răspuns (pentru biancatwt7):

Bianca, nu vezi ca zice: ce inseamna abrevierile: P.S, a.c, M.S,, ce e asa greu de inteles?

| biancatwt7 a răspuns:

Uita-te tu mah incuiat-o