| Dafii a întrebat:

Vineri am teza la romana. Sunt clasa a 7'a, si tocmai ne-a spus ce trebuie sa invatam happy : Diftong/trftong/hiat; Mijloace interne de imbogatire a vocabularului ( derivare/compunere/conversiune), Pronumele ( toate tipurile ); Verbul ( diateza; verbe impersonale si locutiunea verbala ); Numeralul; Fctii.Sintactice ( se axeaza pe numele predicativ/complement.) Cratima/virgula si opera lirica/ epica Balada Monatirea Argesului/Pasa Hassan sa demonstrez ca e opera epica si caracterizare personaj. Ne-a spus si ca ne da text la prima vedere >:". As vrea sa lucrez pe niste teze de pe net ma ajutati? Am cautat si pe net dar hmm...! M-am apucat sa invat deja, am invatat pronumele si numeralul, mi-am reamintit cele 2 opere, diftongul; hiatul; triftongul happy...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai invata..Nu ati facut exercitii in clasa? Nu aveti manual? Ce mai trebuie si netu?