| alexandramara a întrebat:

Voi ce credeti? Sunt importante mediile sau ce faci dupa aceea(facultate, meserie)?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Nu, cand intri la facultate nu se tine cont de medii, doar de bac, mediile unt doar niste not pe un catalog, ele chiar nu te ajuta, nu au cum sa te ajute in meserielaughing Degeaba ai 10 pe linie la engleza si nu stii sa scrii o propozitie, aici nu te poate ajuta un numar.Se tine cont mult de cunostintele tale,de inteligenta,limbi straine(daca stii cel putin una o sa fii mai bine platit), de capacitatea ta de munca, de calitatile pe care le ai, aspiratiile, conceptiile.

9 răspunsuri:
| JustMe4ever a răspuns:

Mediile te ajuta pe tine sa iti dai seama la ce te descurci si la ce nu. In functie de ele si de ceea ce iti place ar trebui sa te ghidezi in alegerea unei facultati. E mai greu daca profesorii nu fac evaluari asa cum ar trebui (sunt sigura ca ai intalnit si profesori care dau note prea mari sau inevers).

| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ai in cap adica cunostintele dobandite sunt importante.Mediile din liceu nu au nicio importanta daca vei opta sa urmezi cursurile unei forme de invatamant superior sau postliceal unde admiterea se face prin examinare si nu in baza unor note care de obicei sunt irelevante. Admiterea la o facultate care se respecta se va face intotdeauna prin examinarea cunostintelor tale.

| corbulalbrosu a răspuns:

La o facultate care se respecta nu se va avea in vedere nimic in afara notei obtinute la examenul de admitere. Punct.

| neutrino a răspuns:

Si, si. Poti avea ghinionul sa nu fii angajat daca vede ca ai terminat facultatea pe branci.

| gabriel87000 a răspuns:

Da daca esti la liceu si cand vei da bacul media aia se calculeaza meddile din liceu si de la bac se calculeaza, si de acolo iese nota finala si de aia depinde la ce facultate vei intra

| 愛日本 a răspuns (pentru gabriel87000):

Esti informat prost happy Mediile 9-12 nu au nicio importatnta pentru intrarea la facultate. Doar media de la bac.

| laramistigan27 a răspuns:

Nici una, nici alta laughing

| Dragon10Mihai a răspuns:

Buna eu sunt Mihai si vreau sa iti spun ca mediile sunt foarte importante deoarece fara sa stii este facut un portofoliu cu mediile tale care te trimit catre un liceu bun sau facultate unde o sa iti gasesti meseria care ti se potriveste iar in final rezulta=> multi bani de la meseria perfecta pentru tine. Totul incepe de la medici. Acum observi ca sunt foarte importante. Cu placere. Funda?

| saritaaa a răspuns:

Amandoua...si mediile ca sa poti lua bacul si in acelasi timp si ce urmeaza pentru ca daca nu te gandesti de dinainte o sa ajungi sa te intrebi: da ce fac eu cu diploma asta ca eu nu m-am gandit la ce fac dupa? Deci incearca sa-ti faci o parere despre ce facultate/meserie vei urma si chiar daca la scoala iti place o materie anume incearca sa inveti mai mult la ea dar i-a note bune la toate laughing)