| anonim_4396 a întrebat:

Voi invatati in weekend? Va faceti temele? Eu nu pot sa inteleg cum pot exista persoane care invata non stop, si noaptea, si ziua. Eu chiar daca am examen nu as putea invata asa, non stop. Pe unii ii tine memoria sa invete non stop, eu cred ca o sa innebuneasca.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-o sa innebuneasca, stai linistit. O sa faca o facultate, o sa aiba joburi bune, bine platite si interesante, o casa frumoasa, o masina bengoasa si cam atat.

nony
| nony a răspuns:

Mai bine un week-end plin de sex, decat de teme, nu?batting eyelashes
Nici eu nu as invata non-stop. ce mama draq, la ce e buná.sa rada altii de mine ca sunt tocilar.eee.nu se poate.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se stie ca organizarea e 50 % din reusita, deci fiecare cum se descurca...

Janina
| Janina a răspuns:

Eheee... uite ca nu am inebunit laughing am terminat liceul foarte bine, am ajuns la facultate...si inca nu se vad noptile nedormite ...sau poate se vad la nivelul de cultura tongue

| antonius74 a răspuns:

Totul este o chestiune de determinare si interes. de exemplu daca pe x il intereseaza sa ia nota mare la un test, o sa invete pana stie pe de rost fiecare virgula, daca pe y il doare-n cot de ce nota ia, o sa invete cat invata si norocul de partea sa!
depinde totusi si de mostenirea genetica. unele persoane tin minte mai usor, altele mai greu, altele vor sa tina minte, alte nu vor...

| oz a răspuns:

Dar ai vazut tu pe cineva care invata si zi si noapte.Sunt unii oameni care pur si simplu prind repede...sunt in clasa a 12-a si nu cred ca am invata vreo'data ca lumea de cand sunt la liceu...citesc in pauza si la ora stiu.Nu am ramas corigent in viata mea...si am colegi care fac si meditatii si au ramas la fizica mate...nu fa omul tocilar doar pentru ca stie iar tu nu.

| juniper a răspuns:

Invata din timp, ca la un examen important daca inveti toata materia de la capat, o sa fie mai greu si mai bine inveti dupa fiecare lectie.

| Cryssy a răspuns:

Nici eu nu pot sa invat in week-end...imi mai fac temele, ca nu am ce face... dar de invatat...nu cred ca as putea...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

E bine sa iti faci temele si sa inveti din timp ..nu sa le lasi pe ultima suta de metri ca minebig grin

| Ingerasull99 a răspuns:

Le fac in weekend, cand ma trezesc ca sa am toata ziua inainte!

| denisa0906 a răspuns:

Wsm nici eu nu pot sa invatstraight face urasccrying((((((

| Dreamgirl a răspuns:

Buna!

Atunci cand este cazul, da este bine sa inveti si in weekend.Mai mult, este recomandabil uneori, pentru a-ti usura saptamana. Iar daca vrei sa nu iti scape nimic de sub control, cu siguranta trebuie sa repeti cat mai mult timp, dar nu non-stop, pentru ca fiecare are o limita.

Bafta in toate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă situația o impune, bineînțeles!
Pa, pa.

| adika a răspuns:

Poate ca nu retii totul si ai senzatia ca nu tii minte, dar se sedimenteaza informatia o sa vezi...

| Low123 a răspuns:

Nu vor innebuni, asta e sigur.Insa nu e nevoie sa inveti non-stop cat timp sti sa-ti programezi bine timpul! happy

| acmilan a răspuns:

Incearca sa sintetizezilaughing si sa iti faci un program bine stabilitwinking cred ca asta spun si ei despre "invata non stop" de asta esti pe pamant pentru a invatahappy DEPINDE CE...tongue