| ClaudiaB a întrebat:

Vreau ca fiecare dintre voi sa-mi spuna cate ceva despre conquztador.Nu prea stiu sa joc. Cele mai bune informatiii vor primi FUNDITA.Si daca tot jucati bagati-ma la prieteni numele este dBoyandGirl

Răspuns Câştigător
| Carina2 a răspuns:

CONQUZTADOR este un joc de cultura generala si strategie.Inainte de a incepe jocul trebuie sa ai ceva in minte.Adica sa fii cam prin clasa a 6 a sau daca ai fi mai mica cred ca ai lua la ghicite toate intrebarile dar poti castiga si asa insa nu mereu daca iti da ceva cu scriitori personalitati natiuni de cele mai multe ori raspunsurile sunt cele care au aceste personalitati de origine romana

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Conquistadore este un joc de cultura generala care se joaca in 3. Se pun intrebari din diferite domenii si trebuie sa raspunzi corect si cat mai repede pentru a castiga. La inceputul jocului apare harta tarii si se impart cate 3 teritorii la fiecare participant, apoi, in functie de raspunsurile date si de exactitatea lor, ai posibilitatea de a castiga si alte teritorii, puncte, coroane. La acest joc ai posibilitatea si de a discuta on line cu partenerii de joc (undeva sus, in stanga) si astfel poti sa-ti faci multi prieteni, doar ca aceste discutii te vor impiedica sa fii atent la intrebari si sa raspunzi corect si rapid.

| T3qUyLa a răspuns:

Este un joc de cultura generala,o sa vezi ca o sa iti dea diferite intrebari din diferite domenii(geografie,sport,mate, romana, viata de zi cu zi s.a) cu 4 variante timp de 30 de sec, vor fi si intrebari in care trebuie sa raspunzi doar cu cifre de ex: anul... rasp: 1983 intr-un timp de 10 sec. BFT

| Drax a răspuns:

Conquiztador - Joc de cultura generala. Faci o "batalie" cu prietenii tai pe baza culturii voastre generale. Fiecare din voi v-a primi cate un teritoriu-baza, iar apoi ve`ti avea posibilitatea sa va extinde`ti, pe baza raspunsurilor corecte la intrebarile din cultura generala, pe care v`i le pune serverul. Iti recomand jocul, daca esti insetat de cunoastere happy!

| PolistuX a răspuns:

Raspunsul cel mai lung este in 90% din cazuri si cel corect.cand este o intrebare si trebuie sa alegi din mai multe tari/natiuni/personalitati sa o alegi pe cea romana