| internaut97 a întrebat:

Vreau sa dau anul viitor la UMF la Iasi, insa nu stiu din ce manuale de chimie sa ma pregatesc. Pe site-ul lor scrie ca din toate manualele de chimie organica, dar asta inseamna mai mult de 10 carti probabil. Care sunt manualele?( e ok si de la alte umf). Dau funda big grin.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai inteles. Inseamna ca te poti pregati din orice manual de chimie organica aprobat de MECS si folosit in timpul liceului, nu inseamna ca trebuie sa inveti toate manualele aprobate.

| internaut97 explică (pentru Ioandelasal):

Dar la bio spune de ex care sunt manualele ( vreo 3 ). Daca la bio nu zice inseamna ca oricare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru internaut97):

Da, te poti pregati din orice manual indicat.