| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin politist. Nu am o conditie fizica buna, dar sunt inalt. Cred ca pot deveni anchetator (eu as vrea agent), caci invat destul de bine. Ce liceu trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te ajjuta putin la admiterea in Academia de Politie este bine ca liceul sa-l faci pe filologie sau stiinte sociale.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Nu prea vad legatura. Nu are nimic daca nu am conditie fizica buna?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai timp sa-ti imbunatatesti conditia fizica, in asa fel incat sa treci probele fizice, in cei 4 ani de liceu.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles. Multumesc!