| CrazyKiddd a întrebat:

Vreau sa fac facultatea de medicina veterinara si sa devin medic in Anglia.Cum e mai bine? Sa fac facultatea in Romania si dupa ce o termin sa plec in Anglia sau sa o fac direct in Anglia si sa raman acolo? In Romania as avea mai multe avantaje,faptul ca nu trebuie sa platesc chirie, etc.Si...e adevarat ca daca faci facultatea de medicina veterinara in Romania, nu este recunoscuta si in Anglia? Adica e ca si cum nu ai facut nimic? Am auzit asta undeva.
Dau funda!

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Ar fi mult mai bine sa pelci acum. Sistemul nostru educational, lasa de dorit, crede-ma. In tarile occidentale dezvoltate se preda la cu totul alt nivel decat la noi.

| miTzuliK93 a răspuns:

Clar, fara niciun dubiu, s-o faci incolo, mai ales ca vorbim de studiu in Anglia la medicina. Renumit!

| NarcisDark a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa o faci acolo...pentru ca in Romania nu este ca acolo si in plus o sa te acomodezi mai repede daca o faci acolowinking