Întrebare recomandată | StrongHeart a întrebat:

Vreau sa imi perfectionez engleza.
Aveti vreo recomandare de carti scrise in limba engleza care v-au placut foarte mult?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este foarte bine ca vrei sa citesti,dar, trebuie invatat si vocabular mereu, noi cuvinte, ca degeaba citesti daca nu ai habar ce inseamna, perfectionare nu o sa ai parte niciodata, orice nativ it va da seama ca nu esti de al lor, poti sta si o viata acolo, pur simplu nativul s-a nascut inconjurat de respectiva limba

| RAY a răspuns (pentru RAY):

In princpiu este foarte bine sa citesti drame, dragoste, familie

https://www.bookrix.com/books.html

| StrongHeart explică (pentru RAY):

Stiu,ai dreptate.
Chiar mi-am facut un obicei cand aud un cuvant nou si nu stiu ce inseamna sa ii caut definitia si chiar si a unor cuvinte pe care le stiam deja pentru ca de multe ori ne pierdem in cuvinte.
Adica, eu poate cand aud un cuvant am altceva in minte decat persoana cu care discut si fiecare avem o imagine diferita in minte si atunci e mai bine sa stim care e definitia oficiala.
Dar am pus intrebarea ca imi trebuie sursa de inspiratie laughing

| RAY a răspuns (pentru StrongHeart):

Bravo,asa sa faci mereu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

R. M. Pirsig. Le comanzi pe Amazon.

| StrongHeart explică (pentru sadrian46):

Multumesc de recomandare.

| RainmakerX a răspuns:

Prima mea carte in engleza a fost Deltora Quest de Emily Roda. Dupa am citit numai dezvoltare personala asa ca nu te pot ajuta mai mult...