| steaua25 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa invat engleza pentru bac.
Intru in clasa a 12-a la mate-info si nu prea stiu engleza si mi-am propus sa invat in vara aceasta.
Cu ce sa ma apuc?
Dati-mi niste idei...
Multumesc

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poti incepe cu o carte de,, Invata engleza fara profesor" apoi sa-ti cumperi manuale speciale pentru bac+variantele din anii trecuti, care se mai gasesc si pe edu.ro

| Bulinaaaaa a răspuns:

Gramatica apoi cuvinte noi...winking

| TahionN a răspuns:

Ia-ti niste ghiduri de conversatie, invata regulile de baza gramaticale (carti, internet), citeste mult in engleza ca sa te obisnuiesti cu limba si incearca sa gandesti in engleza, te ajuta mult.

| CompleteAndUtter a răspuns:

Ai putea viziona cateva filme pentru a invata pronuntia cuvintelor, sau sa intri pe site-uri, sa faci exercitii, sa traduci cuvintele care iti sunt necunoscute si sa recapitulezi tot ce nu ai inteles pana acum.